Rizikové kácení

Máte strom, který zjevně ohrožuje váš majetek, nebo zdraví? Zbytečně neodkládejte odborné posouzení, zda-li je skácení, nebo ořez stromu nutný, ať vám strom lidově řečeno nepřeroste přes hlavu. Strom může být s každým přibývajícím rokem více rizikový nejen pro vás, váš majetek, ale i pro pracovníka, který se má po stromě pohybovat pří případném kácení, nebo ořezávání. V určitý moment už není lezení po stromě bezpečný a je třeba využít vysokozdvižnou plošinu, což může být v některých případech problém, kvůli špatnému přístupu, navíc se tato varianta může prodražit. Proto se neváhejte na nás obrátit, my už vymyslíme optimálního řešení, které zohledňuje zejména míru rizika, bezpečnost a výslednou cenu.

Postupy kácení:

1. Směrové kácení
Pokud to prostor dovolí, je možné strom shodit celý ze země pomocí tzv. směrového kácení.

2. Kácení stromolezeckou technikou
V případě, že kolem stromu není dostatek místa pro padnutí celého stromu, je potřeba kácet po částech klasickou technikou rizikového kácení z lana za pomocí horolezeckého a stromolezeckého vybavení. Stromolezec se v tomto případě pohybuje po stromě a jednotlivé části stromu shazuje přímo na zem, nebo je spouští po laně, tak aby nedošlo k žádné škodě na majetku.

3. Kácení za použití vysokozdvižné plošiny
Extrémní kácení vysokozdvižnou plošinou, nebo dokonce jeřábu je využíváno v krajnějších případech, kdy je strom ve velmi špatném stavu a není bezpečné se po něm jakkoliv pohybovat, nebo má nadměrné rozměry. Pokud se v případě vaší zakázky jedná o větší objem práce a je zde přístup pro vysokozdvižnou plošinu, tak může být tato možnost ekonomičtější, než-li klasické postupné kácení stromolezeckým způsobem.

                                                                                                                               4. Ořez                                                                                                                             Provádíme i ořezy vrostlých stromů.

Kalkulace zdarma:

Nacenit pokácení stromu pouze na základě telefonátu je téměř nemožné, proto se vždy snažíme na místo přijet, obhlídnout strom a terén a dle těchto informací zakázku nacenit. V některých případech je možné předběžnou kalkulaci vytvořit na základě fotografií pořízených z “místa činu”. Ozvěte se nám proto na  tel. číslo 733 398 777 a na dalším postupu se už domluvíme.

Výkup dřeva:

Některé dřeviny vykupujeme za zajímavé ceny a to dokonce, i když jsou v kmeni dutiny. Tímto se může výsledná cena kácení výrazně ponížit.

KONTAKTUJTE NÁS

Na Váš požadavek, co nejdříve zareagujeme.

Každá práce je specifická a vyžaduje většinou shlédnutí odborným okem, aby se správně nacenila. Proto neváhejte a napište nám zde do on-line formuláře, nebo nám zavolejte na mobilní telefon.

Radim Kristek
E-mail: info@serves.cz
IČ: 76454452

Sídlo:
Nový Jičín, Husova 1664/20
PSČ 74101

Místo působení:

Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Zlínský kraj

Rizikové kácení Nový Jičín, rizikové kácení Kunín, rizikové kácení Frenštát pod Radhoštěm, rizikové kácení Kopřivnice, rizikové kácení Hodslavice, rizikové kácení Starý Jičín, rizikové kácení Odry, rizikové kácení Bělotín, rizikové kácení Hranice na Moravě, rizikové kácení Vítkov, rizikové kácení Fulnek, rizikové kácení Rožnov pod Radhoštěm, rizikové kácení Vítkov, rizikové kácení Potštát, rizikové kácení Příbor, rizikové kácení Libhošť, rizikové kácení Studénka